Собака – це вірний друг, який може стати справжнім членом сім’ї. Щоб спілкування з нею було комфортним та безпечним, важливо навчити її базових команд. Це не лише полегшить життя власника, але й допоможе краще розуміти один одного та зміцнити зв’язок з вихованцем. У цій статті буде розказано, як навчити собаку команд, які зроблять спілкування гармонійним та приємним.
Необхідне обладнання
Для навчання собаки базовим командам знадобляться:
- Повідець та повіджок
- Ласощі для заохочення
- Іграшки
- Клікер (за бажанням)
Основні команди
Дресування собаки – це постійний процес. Заняття повинні бути короткими, цікавими та позитивними.
“Сидіти”
Для навчання собаки команді “сидіти” потрібно взяти ласощі в руку та показати їх собаці над її носом. Потім повільно рухати ласощами вгору, щоб собака підняла голову за ними. Коли собака сяде, слід чітко сказати команду “сидіти” і дати їй ласощі та похвалу. Цю вправу потрібно повторювати кілька разів на день, поступово збільшуючи відстань між господарем та собакою.
“Лежати”
Для навчання собаки команді “лежати” потрібно спочатку дати їй команду “сидіти” і дати ласощі. Потім, тримаючи ласощі біля носа собаки, повільно опустити їх на землю, щоб собака нахилилася за ними. Коли собака ляже, слід чітко сказати команду “лежати” і дати їй ласощі та похвалу. Цю вправу потрібно повторювати кілька разів на день, поступово збільшуючи відстань між господарем та собакою.
“Поруч”
Для навчання собаки команді “поруч” потрібно взяти повідець і ласощі в руку. Поставити собаку ліворуч від себе, тримаючи повідець вільно. Промовити команду “поруч” і одночасно з цим злегка потягнути повідець і показати собаці ласощі. Коли собака піде поруч, її потрібно похвалити та дати ласощі. Цю вправу слід повторювати кілька разів на день, поступово збільшуючи час ходьби та відволікаючи фактори.
“До мене”
Для навчання собаки команді “до мене” потрібно відійти від собаки на кілька кроків і покликати її на ім’я, тримаючи ласощі в руці. Коли собака підбіжить, слід чітко сказати команду “до мене” і дати їй ласощі та похвалу. Цю вправу потрібно повторювати кілька разів на день, поступово збільшуючи відстань між господарем та собакою.
“Фу”
Для навчання собаки команді “фу” потрібно дати їй нюхати та трохи покуштувати їжу або іграшку. Коли собака візьме їжу або іграшку в рот, слід чітко сказати команду “фу” твердим голосом і одночасно з цим злегка відштовхнути собаку рукою. Потім потрібно забрати їжу або іграшку і дати собаці ласощі та похвалу. Цю вправу слід повторювати кілька разів на день, поступово збільшуючи відвертальні фактори.
“Апорт”
Для навчання собаки команді “апорт” потрібно показати їй іграшку і дати команду “нюхай”. Коли собака понюхає іграшку, потрібно кинути її на невелику відстань і чітко сказати команду “апорт”, заохочуючи собаку бігти за іграшкою. Коли собака візьме іграшку в рот, слід покликати її на ім’я та дати команду “до мене”. Коли собака принесе іграшку, її потрібно похвалити та дати ласощі. Цю вправу потрібно повторювати кілька разів на день, поступово збільшуючи відстань кидка.
Навіть після того, як собака вивчить усі основні команди, їй потрібна регулярна практика та підтримка. Продовження дресування, гра з собакою та увага до неї забезпечать безліч щасливих моментів. Інвестування часу та зусиль у дресування вихованця призведе до появи вірного друга та компаньйона на довгі роки.