Чергове засідання колегії районної державної адміністрації відбулося 19 січня. На порядку денному чотири питання: звіт про виконання бюджету за 2010 рік, проведення заходів щодо профілактики злочинності та два протокольні — про виконання доручень Президента.
Минулого року доходи бюджету району склали 161092,4 тис. грн., 23,3% цієї суми — власні та закріплені доходи (тобто те, що ми заробили самі) та 76,7% — дотації та цільові субвенції, отримані із держбюджету. План за доходами виконано на 114% (4354,6 тис. грн. понад заплановане отримано за рахунок податку з доходів фізичних осіб та оплати за землю).
Фінансовані з районного та місцевих бюджетів установи та організації своєчасно виплатили зарплату працюючим, у повному обсязі розрахувалися за енергоносії та комунальні послуги.
На фінансування програм соціального захисту населення минулого року із державного бюджету отримано 41 млн. 902 тис. грн. субвенцій. 100% нарахованих сум виплачено малозабезпеченим сім’ям (36 млн. 578,7 тис. грн.) та приймальним (712,4 тис.), субсидій – 93%.
На 3 млн. 321,6 тис. грн. (87,9%) профінансовано пільги населенню. Заборгував бюджет пільговикам за проїзд в автомобільному та залізничному транспорті (122,9 тис. грн.), з абонплати за телефон (28,1 тис. грн.), з інших пільг (39,3 тис.). За комунальні послуги та енергоносії борг становить 94,8 тис. грн., за тверде паливо та скраплений газ – 7,6 тис. грн.
46 млн. грн. минулого року було виділено на сферу освіти, що вистачило на зарплату вчителям, забезпечення електроенергією, теплом та продуктами школи району, інформував присутніх представник райоо. Вдалося також покращити матеріально-технічну базу шкіл та системи опалення. Наступного року першочергові плани – запустити котельню Петрівської школи та забезпечити спортивною залою ЗОШ №1 міста.
Останнє важливе не лише для забезпечення виконання навчальної програми, а й зайнятості дітей у неурочний час. Адже більшість правопорушень скоюються якраз підлітками, що хитаються без діла і шукають пригод. Міліціонера біля кожного не поставиш. Та й ставити особливо нема кого: у районі один працівник міліції припадає на 4,6 тис. населення (а норма – на 2-3 тис.). Нині у райвідділі УМВС працює 103 атестовані співробітники, у вересні склад змінився на 30%.
2010 року злочинність зросла на 17% порівняно з попереднім. Громадських помічників дільничних міліціонерів, як це було раніше, наразі не так багато. Ті, хто працює на території району, 15 пунктів охорони правопорядку (торік на їх забезпечення було витрачено 223,164 тис. грн.) поки що не в змозі забезпечити ефективну роботу.
Правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування та структурними підрозділами райдержадміністрації проводяться профілактичні заходи: робота з неповнолітніми, визначення найбільш криміногенних дільниць та рейдові перевірки, ін.
На колегії вирішили відновити тісне співробітництво працівників освіти та правоохоронних органів, проводити профілактичні зустрічі зі школярами та давати дітям можливість використовувати шкільні спортивні зали після занять.
Тетяна Меленчук
Приазовська Правда №4 27 січня 2011