Почалася вона також із привітань – народним обранцям було вручено депутатські посвідчення. Далі власники червоних мандатів розглянули найважливіші питання життя Генічеська на найближчий час.
Було прийнято тимчасовий бюджет на І квартал наступного року. Щомісячні витрати не перевищуватимуть 1/12 їх обсягу у 2010 році та становитимуть за квартал 1 905 515 грн.
Депутати затвердили порядок відрахувань до міського бюджету та встановили розміри місцевих податків та зборів. Єдиний податок та патент залишилися на рівні 2010 року, нововведений туристичний збір становитиме 1% вартості проживання на території міста, плату за паркування визначено у розмірі 0,282 грн. за 1 кв. м, що становитиме 846 грн. за 1 сотку землі на місяць.
На 2011 рік вирішено звільнити від сплати державного мита та судового збору комунальні підприємства «Азовкомунсервіс», ПУВКГ та ЖЕК, якщо вони судитимуться з боржниками з оплати житлово-комунальних послуг.
Довелося депутатам розглянути три протести прокурора. Найбільше гаряче обговорювалося питання встановлення в мікрорайоні на вулиці Курасова, 9 малої архітектурної форми ПП О.Жук.
Проти відкриття квіткової крамниці виступили 70 мешканців будинку, під вікнами якого розмістили МАФ. За результатами перевірки, проведеної прокуратурою, з’ясувалося, що під час встановлення малої архітектурної форми порушено чинне законодавство. Тому рішення виконкому №337 від 16.09.010 про видачу ПП О.Жук дозволу на розміщення МАФ має бути скасовано. Після довгих суперечок депутати, які так і не прийшли до єдиної думки, запросили на сесію підприємця, через яку розгорівся весь сир-бор. Як з’ясувалося, Оксана Анатоліївна Жук уже й сама не рада тому, що сталося.
— Коли я отримувала документи, — пояснила вона, — я не мав причин не довіряти посадовцям і перевіряти законність видачі документів. Все було начебто правильно, а за три місяці з’ясовується, що ні.
Щоб не йти на конфлікт із законом, підприємець згодна розпочати збір усіх дозволів щодо нового кола. Почала вона взяти під своє крило розташовану поруч зупинку – пофарбувати, укласти тротуарну плитку, встановити урни. Багато депутатів підтримали жінку, оскільки самі неодноразово проходили процедуру отримання документів на відкриття магазинів та кіосків.
Враховуючи численні звернення громадян, які торгують на колгоспному ринку, зі скаргами на порушення адміністрацією ринку їхніх прав та інтересів, депутати створили комісію з перевірки діяльності не лише колгоспного, а й Фрунзенського (пр. Миру, 109) ринків.
А от звернення залізничників, які вимагають закрити залізничний переїзд на узвозі Фрунзе, сесія не задовольнила. У курортний сезон із рухом на Арабатську Стрілку лише новий переїзд у ХНТУ не впорається. Там, до речі, не завадило б встановити світлофор, що забезпечить безпеку транспортного сполучення. Залізничний переїзд за міським цвинтарем (сп. Фрунзе) тільки допоможе розвантажити рух машин.
До міської ради надійшла пропозиція головного міліціонера району Д.Смолярова. Йшлося про обмеження перебування дітей на вулицях увечері. У будні дні їм пропонується гуляти без супроводу дорослих до 21.00 години, у вихідні та святкові – до 22.00, влітку та під час канікул – до 23.00. Також суворо обмежується годинник, в який неповнолітні генічани можуть перебувати в комп’ютерних та інтернет-клубах. Співробітники міліції самі зголосилися стежити за тим, щоб діти не прогулювали уроки, сидячи перед моніторами у комп’ютерних залах, не гуляли містом допізна без нагляду дорослих, не розпивали спиртні напої у барах та кафе.
Ще одне прохання про створення депутатської комісії з перевірки роботи ПУВКГ надійшло від колишнього керівника цього підприємства Ф.Анікійовича. Мета звернення – захистити співробітників від нового керівництва та звільнень. Свою думку про це питання висловив П.Мальований, який очолив підприємство кілька днів тому. Не залишилися осторонь мер та депутати, кожен захищав свою точку зору.
Отже, минулого тижня районні та міські депутати обговорили, що було, що є та що буде. Чим закінчиться – покаже час. А ось чим серце заспокоїться, зрозуміло.
Напередодні нового року треба залишити у минулому всі негативні емоції, скандали та нерозуміння. Тоді наступного року депутати зможуть працювати з чистою совістю та спокійним серцем. Чого ми їм щиро бажаємо.
Богдана Романова
Приазовська Правда №52 від 30 грудня 2010