Чергове засідання колегії райдержадміністрації відбулось 16 листопада. Розглянуті на ньому питання стосувалися соціального та економічного розвитку району.
Так, за 9 місяців цього року в обласному рейтингу ми змогли піднятися із 15 місця на шосте. У сфері інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності район посідає друге місце на Херсонщині, споживчого ринку – сьоме.
Поліпшилися показники створення нових робочих місць. Проте за обсягами заборгованості із зарплати з 4 місця у серпні ми опустилися у вересні на 9-те, з оплати за газ – з 11-го на 12-те. Знизив район також обсяг реалізованої продукції.
Усе це впливає виконання програми соціально-економічного розвитку.
Члени колегії заслухали виступ О.Коробкова про ситуацію в сільському господарстві та І.Єршова про заборгованість із зарплати в районі. Було зазначено, що у боржниках числяться чотири підприємства – винзавод, Партизанський елеватор, Новоолексіївське домоуправління та водоканал. Останні два підприємства тягнуть назад невиправдано занижені тарифи. За вивіз сміття населення селищної ради вже
кілька років сплачує по 3 грн. (у Генічеську – 6 грн.), а за 1 м² житлової площі Новоолексіївське ДК отримує лише 22 коп. (У місті – 85 коп.). Голові селищної ради рекомендовано на найближчій сесії переглянути тарифи на комунальні послуги.
Під час підбиття підсумків виконання програми «Ветеран» було зазначено, що в районі на обліку перебуває 13645 пільговиків, ветеранів війни зареєстровано 2725 осіб. Право отримання різних посібників має 10% населення, тоді як у області – трохи більше 4-5%.
Тим часом саме наш район здійснює низку програм, до яких не включено ветеранів інших районів Херсонщини. Це оздоровлення літніх людей на Арабатській Стрілці, виплата персональних стипендій ветеранам із райбюджету, створення спеціалізованих палат у Стрілківській та районній лікарнях. Планується також відкриття двох палат для незаможних у Новоолексіївці.
Однак, як зауважив головлікар ЦРЛ В.Сидорченко, бажано поновити шефство над такими палатами. Гостро постає питання про придбання для них телевізорів, холодильників та вентиляторів. А соціальним працівникам та медсестрам Червоного Хреста потрібні велосипеди, щоб обслуговувати міських ветеранів. Мерія обіцяла придбати ці засоби пересування протягом 4 років.
На колегії йшлося і про те, як район виконує економічні реформи та підтримує малий бізнес. Підприємницьку діяльність ведуть у нас 213 малих підприємств та 5159 фізичних осіб. Чисельність робітників на МП за останніми даними знизилася на 10%.
Є в районі і 194 фермерські господарства (2009 року — 197), які обробляють понад 18 тис. га землі.
Великою підмогою малому бізнесу може стати відновлення роботи спілок промисловців та підприємців. Проте міський та районний СПіП числяться лише на папері.
Протокольно члени колегії розглянули звіт про роботу зі зверненнями громадян у секторі містобудування та архітектури РДА. Із 309 заяв, що надійшли цього року, 224 стосуються узгодження техдокументації із землеустрою.
Богдана Романова
Приазовська Правда №46 18 листопада 2010 року