У школі не так, як у природі: урожай збирають не восени, а навесні. І не лише оцінками піклуються учні, оцінку своєї педагогічної діяльності отримують і вчителі. У шкільному житті це називається атестацією.
У загальноосвітній школі №4 м. Геніческа вчителів, що атестуються, не давали спокою протягом усього навчального року: і уроки їх відвідувалися, і позакласні заходи, і виступали вони частіше за інших на методрадах і педрадах. Одним словом, були на очах у всіх. А ось підсумок усьому був підведений на «майстер-класі» та творчому звіті, де головні дійові особи – ті, кому буде присвоєно чергову категорію або підтверджено колишню.
Л.А.Царенкова – фахівець у проведенні «майстер-класу» «запалила» колег, що атестуються, своїм професіоналізмом, емоційністю, знанням шкільних справ і проблем. По праву ведучої вона по черзі представляла майстрів педагогічної праці: Даланчій Г.Я., Стецька А.В., Дельнецька Н.Є. У кожного вчителя свої методи та прийоми, своє кредо, своє бачення у вирішенні шкільних проблем, але все зводиться до однієї мети – навчити та виховати дітей.
Вчитель української мови та літератури, директор школи Г.Я.Даланчий запросила колег взяти участь у створенні твору-роздуму, присвяченого образу матері. Вона вважає, що творчому процесу учня має передувати емоційний настрій.
Ось чому в її імпровізованому уроці звучали українські пісні, було представлено інсценування легенди про материнське серце і, звичайно ж, усіх підкорило чудове володіння словом вчителя, який зумів донести до учасників «майстеркласу» рядки про матір, що хвилюють, якій присвячено безліч творів в українській літературі. І ось тепер черга дійшла до учнів, які після пережитих емоцій ще раз замисляться над тим, а що він написав про маму.
Керівник районного методичного об’єднання вчителів історії та права А.В.Стецька запропонувала присутнім практичне заняття з правознавства.
Тема актуальна: захист прав споживача. Дев’ятикласники з цікавістю вивчають цю тему. Колегам теж було корисно те, чого навчала їх Алла Володимирівна. А тестові завдання, виконані вчителями, дали можливість оцінити їхнє вміння користуватися своїми споживчими правами.
Професія першого вчителя є унікальною, неповторною. Саме він відкриває нову «шкільну» епоху дитинства, з її пізнаннями та першими успіхами. Так вважає вчитель початкових класів Н.Є.Дільнецька.
У майстер-класі вона показала підготовку молодших школярів до участі в Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П.Яцика. А щоб це заняття було успішним, треба багато знати. У Дельнецької Н.Є. свій підхід до підготовки молодих мовознавців. Вона пропонує дітям ребуси, лінгвістичні вправи та ігри, прослуховування та виконання українських народних пісень.
Весь складний процес підготовки до конкурсу змогли простежити і вчителі: розділившись на три команди, вони «плели» свій віночок перемог, із задоволенням виконуючи завдання Неллі Євгенівни.
А 13 березня пройшов творчий звіт атестованих вчителів. У ньому взяли участь Ушакова С.І., Литвиненко Н.М., Жирякова Т.М., Ватутіна Л.М. С.І.Ушакова, вчителька російської мови та літератури, – випускниця ЗОШ №4. Тут проходила педагогічну практику, стажуючи у досвідченої Міжури А.І., після закінчення Запорізького університету повернулася працювати до рідної школи.
М.М.Литвиненко – вчитель початкових класів та трішки поетеса. Головне своє завдання молода вчителька бачить у розкритті індивідуальності кожної дитини, тому що розуміє: від того, якими будуть перші шкільні роки її вихованців, залежить все їхнє подальше навчання і, зрештою, майбутній життєвий шлях. Наталя Михайлівна свою презентацію представила у власних віршах, а на завершення заспівала свою пісню під власний акомпанемент на гітарі. Перша атестація запам’ятається і молодій перспективній вчительці, і колегам, які беруть участь у її професійному зростанні.
Про свій вчительський шлях розповіли вчитель ОБЖ та біології Т.Н.Жирякова та вчитель фізкультури Л.М.Ватутіна, яка навчила не одне покоління дітей. Любов Миколаївна і сьогодні у рейтингу посідає І місце за вдячністю випускників.
Великий Цицерон сказав: “Якщо мати поганих вчителів, не буде майбутнього”. Ми ж віримо: маємо майбутнє. Залишається побажати успіхів усім, хто проходить атестацію-2010.
Надія Колесніченка, заст. директора з навчально-виховної роботи Генічеської ЗОШ №4
№13 від 1 квітня 2010