Фауна Карпат

Фауна Карпат
Автор: Давид Клименко
29.05.2024;
3988;
Зміст:

Карпати – одне з найунікальніших та найцікавіших місць України для спостерігання за красою природи та зокрема тваринного світу. Тут налічується близько 435 різних представників фауни, серед яких 74 види – ссавці(третя частина від усієї кількості тварини-представників української природи).

Сьогодні ми вам розповімо кого можна побачити подорожуючи Карпатами та чи безпечно взагалі зустрічатися з дикими тваринами.

Тварини, які живуть в Карпатах

Одна з ключових особливостей фауни Карпат це наявність тварин-ендеміків – істот, які населяють тільки певний регіон. До них можна віднести: білку карпатську, полівку снігову, карпатського тритона та інших.

Але, очевидно, що окрім ендеміків, тут водяться відомі всім нам ще зі школи тварини, такі як: 

  • зайці, 
  • борсуки, 
  • куниці, 
  • річкові видри, 
  • норки, 
  • козулі, 
  • благородні олені тощо. 

Та птахи

  • беркут, 
  • рябчик, 
  • глухар, 
  • тетерук і так далі.

Найрідкісніші тварини та птахи Карпат

А тепер більш детально звернемо увагу на більш рідкісні тварини, які водяться в Карпатах. Що цікаво, серед цих тварин є навіть представники Червоної Книги, тобто які відносяться до зникаючих, та навіть штучно привезених з інших місць і розведених тут.

Рисі

Взагалі ці тварини намагаються максимально уникати зустрічей з людьми, тому зустріти їх – велика удача. З даними WWF-Україна(World Wildlife Fund) наразі їх залишилось на території України трохи більше ніж 500 особин, значна частина з яких мешкає саме в Карпатах.

У свій час рисі були одним із пріоритетів браконьєрів за своє чудове плямисте хутро, але зараз захисники природи намагаються максимально вберегти тварин, бо це одна з найунікальніших та красивих тварин України та взагалі Східної Європи.

Ведмідь бурий

Цей представник дикої природи є найбільшим хижаком Східної Європи, тому є досить небезпечним для людини. Для спостереження за ним дослідники використовують спеціальні датчики. Але їх залишилося всього близько 300 особин на території України, бо вони стали об’єктом уваги зоопарків та цирків, де ведмедів саджають на ланцюг або змушують танцювати та розважати публіку. Але навіть якщо вдається забрати тварину, то все одно повернути її в дику природу більше неможливо – вона там просто не виживе. Тому для них створюють спеціальні реабілітаційні центри, де за ними доглядають та бережуть.

Лісовий кіт

Цього представника дикої фауни Карпат можна сплутати з популярними домашніми  улюбленцями, але ці зазвичай у декілька разів більше домашніх та намагаються уникати зустрічей з людьми.

Наразі їх налічується близько 400-500 особин і значна частина припадає саме на Карпати.

Чорний лелека

Тварина дуже рідкісна та унікальна, що можна побачити за її незвичному окрасу. Зараз їхня кількість налічується близько 400-500 пар, бо живуть лелеки тільки з одним обраним партнером. Зустріти її вкрай важко, але вони мешкають переважно на озерах та болотах, тому якщо вам вдасться їх побачити, вважайте, що зловили удачу за хвіст.

Сипуха

Сипухи не люблять уваги людей, тому обирають для гніздівлі тихі та віддалені місця. До того ж їх налічується всього близько 30 пар по всій Україні. Не дивлячись на зусилля зоозахисників та Червоної Книги, кількість цих чудових пташок неухильно зменшується.

Дикі тхори

Ці тварини дуже захоплюють своїм милим виглядом, але попри це вони є справжніми полювачами на змій. Вони мають чистий чорний окрас, але знайти їх не просто, бо сама тваринка маленька і не любить уваги незнайомих гостей.

Муфлони

Муфлони в Україні є привезеним видом і переважна їх частина акліматизована в Криму. Але попри це їх можна зустріти й у межах лісів Карпат.

Єнотовидні собаки

Цей вид також є штучно завезеним радянською владою, але який прижився в українському кліматі. Вони є цікавим поєднанням собаки та єнота, що може викликати певний дисонанс, але попри це вони досить красиві та мило виглядають.

Чи нападають дикі тварини у Карпатах на людей

Взагалі більшість тварин дикої природи, і зокрема Карпат, намагаються уникати зустрічей з людьми та при першій ліпшій нагоді втікають. Тобто вам слід максимально всім своїм виглядом показувати свою присутність і звірі самі будуть уходити. Також не варто провокувати звірів чи давати їм приводів для агресії. Якщо ж ви зненацька зустрілися зі звіром, то головне не панікувати, а спокійно відходити від тварини не повертаючись до нього спиною. Це, здавалося б, очевидні правила, але які рятують життя та дозволяють уникати неприємностей.

Коментарі

🔥 ТОП

Малюнки для військових
Малюнки для військових
Фауна Карпат
Фауна Карпат
Як спілкуватися з дівчиною в Інтернеті
Як спілкуватися з дівчиною в Інтернеті
Цитати з українських пісень для Instagram
Цитати з українських пісень для Instagram

👀 Зараз читають

📝 Схожі записи
На якому тижні/місяці вагітності починає рости живіт
Переглядів: 155
Огляд ринку електродвигунів АИР в Україні у 2024 році
Переглядів: 146
Засоби для догляду за обличчям від INSTYTUTUM
Переглядів: 157
Як скопіювати посилання на свій профіль в Instagram
Переглядів: 75
Значення імені Маргарита
Переглядів: 163
⛱️ Курорти
➡️ Бердянськ
➡️ Поляна
➡️ Виноградів
➡️ Степок
➡️ Криворівня
➡️ Сєдове
Всі курорти
🏃 Спорт
👦 Імена
🐶 Скільки років живуть собаки
🐈 Скільки років живуть коти
🔍 Популярні запити: