Знайти роботу в США: рекомендації від Єгора Левченко

Знайти роботу в США: рекомендації від Єгора Левченко
Автор: Йосиф Шнапс
03.08.2023;
523;
Зміст:

Щорічно величезна кількість людей приїжджає в США в пошуках кращого життя і реалізації горезвісної «американської мрії» (American Dream. Звичайно, в першу чергу мігрантам потрібна хороша робота, що забезпечує відчуття стабільності, можливість легально залишитися в Штатах і безліч додаткових перспектив. Як зазначає Єгор Левченко, творець проекту TransAtlantic Connection, щоб допомогти українцям, які переїжджають до США через повномасштабну війну, можливості працевлаштування в Америці дійсно великі. Також є професії базового рівня, такі як посудомийка, офіціант або будівельник, і дійсно круті посади в IT-сфері, топ-менеджменті, охороні здоров’я та інше.

Про актуальні варіанти працевлаштування в США і зарплатах власників різних професій ми і поговоримо в цій статті.

Коротко про те, хто такий Єгор Левченко і де працював в США

Єгор Левченко – українець, який народився в Каневі і переїхав в США близько 5 років тому. Спочатку він працював неофіційно, так як займався бюрократичними питаннями в Службі громадянства та імміграції США (https://www.uscis.gov/) (USCIS), де змінив туристичну візу на навчальну, а після отримав дозвіл на роботу для перебування в країні.

“Спочатку я приїхав до Нью-Йорка, закохався в це місто, хотів залишитися на постійне місце проживання. Знання англійської кульгало, тому навіть офіціантові все одно було проблематично. В Америці не було ніякого правового статусу, що також обмежувало можливості. Зараз українцям зі статусом біженця в цьому аспекті набагато простіше.

«Повертаючись до мого досвіду, – продовжує розповідь Єгор Левченко. – На Брайтон-Біч ми з подругою взяли рекламну газету з оголошеннями про роботу, з нашим «резюме» було фактично два варіанти – вантажник в мувінгової компанії (фірми, які допомагають з переїздом, а їх співробітники перевозять речі) і басбой, тобто молодший персонал в кафе – співробітник, який миє посуд, протирає підлоги і столи після або на початку зміни. Обидві ці позиції я випробував на собі. Через не самого спортивної статури я просто не потягнув на роль вантажника: кілька днів працював, перші долари заробив в США, але потім став басбоєм. Фізичної праці теж багато, але з розряду – прати, подавати, приносити і т. д. Заробітна плата за зміну становила від 100 до 150 доларів.

«Я цілеспрямовано вивчала англійську, тому що не хотіла застрягти в цій позиції. Через півроку мені вдалося влаштуватися барменом в один з місцевих барів. Допомогло не тільки стерпне знання мови, а й подібний досвід в студентські роки в Києві. Можна сказати, що приготування коктейлів, в тому числі придумування власних оригінальних рецептів, – це моє хобі. Тому у мене це добре виходило, було багато чайових, і бос Пол незабаром підвищив мене до бармена. По суті, це вже не бармен, а чергова сходинка в професії, коли ти не просто обслуговуєш клієнтів, а розмовляєш з ним по душам, готуєш не маргарити або джин і тонік, а ексклюзивні коктейлі. Заробітна плата бармена вже вище. За зміну я заробляв не менше, ніж в Києві за місяць – під 500 USD, а іноді і більше.

Зараз Єгор Левченко активно допомагає мігрантам з України, заснував проект допомоги трансатлантичним зв’язкам, налагодив співпрацю з сервісом оренди житла для переселенців «Знайди РІЕЛТОРА». Роботодавці також звертаються до проекту, а хлопці самі шукають можливості працевлаштування для новоприбулих українців. За майже рік такої волонтерської діяльності Левченко, звичайно ж, знає, які професії доступні в США і скільки можна заробити на старті (або з час).

Далі поговоримо про наявні вакансії для іммігрантів.

Будівельник і різноробочий на будівництві

Напевно, найбільш універсальною професією для мігрантів-чоловіків є робота на будівництві в США. Будівельна галузь – відмінний варіант для багатьох. Роботодавці будівельних компаній побачили переваги залучення іммігрантів, так як не мають високих зарплатних очікувань, часто приносять з собою додаткові навички і можуть допомогти підвищити продуктивність. У будівельній сфері іммігранти зазвичай виконують наступне Такі роботи, як кладка цегли та цементу, ковролін, столярні та фарбувальні роботи та багато іншого. Середня річна зарплата різноробочих становить від $ 32 000 в рік, тобто трохи більше $ 2600 в місяць.

Фермер або сільськогосподарський працівник

Якщо розглядати працевлаштування за межами міст, тобто в сільській місцевості, то чи не найкращим варіантом, який підходить практично всім, є професія сільськогосподарського працівника. Працює тут дійсно, мігрантів в США багато, адже їх частка в фермерських господарствах і спеціалізованих підприємствах досягає 73-75%. Якщо ви спочатку переїжджаєте в Штати для роботи в сільському господарстві, то видається віза H-2A, яка дозволяє отримати довгострокове проживання з тимчасового статусу. 

Некваліфікований працівник може заробляти приблизно стільки ж, скільки будівельник, а, наприклад, агроном – до 60 тисяч доларів на рік (до вирахування податків).

Співробітник в сфері громадського харчування – це офіціант, бармен, кухар…

Працевлаштування в сфері громадського харчування в США, як зазначає Єгор Левченко, – це прекрасна можливість для жінок-мігрантів і чоловіків. Тут іноземцям доступні найрізноманітніші посади, як з офіційною реєстрацією в державі, так і без неї. Це може бути згаданий вище басбой, офіціант, кухар, працівник громадського харчування. На аналогічних посадах в Штатах можна працювати в кафе або ресторанах, і в інших установах – готелях, школах і університетах, лікарнях і т.д.

Доступність таких вакансій особливо висока у великих містах. Зарплати, наприклад, офіціантів в США, коливаються в межах 15 доларів на годину (за даними Indeed https://ua.indeed.com/), тобто навіть без урахування чайових при 8-годинному графіку і 20 робочих днях на тиждень можна отримати 2400 доларів.

Посади в сфері охорони здоров’я

За даними VisaPlace.com в 2018 році іммігранти, які працюють в сфері охорони здоров’я, в США налічували понад 2,6 мільйона осіб, в тому числі понад 300 тисяч біженців. Це не тільки медсестри і помічники людей похилого віку, а й сертифіковані лікарі (хірурги, стоматологи і т.д.), фармацевти. Висококваліфікований медичний персонал може заробляти дійсно великі гроші в штатах, підкреслює Єгор Левченко. Отже, Наприклад, психіатри мають річну зарплату від $ 120,000 до $ 160,000, а стоматологи – $ 155,000.

Далекобійники

Далекобійники – затребувана професія в США. Десять років тому близько 16% далекобійників в країні були мігрантами, а їх частка в таких популярних штатах, як Флорида, Нью-Джерсі і Каліфорнія, іноді наближалася до 40%. Популярність професії далекобійників серед іноземців обумовлена в першу чергу дефіцитом їх кадрів. Американцям часто не подобається ця робота, Тому вантажоперевізники зацікавлені в залученні мігрантів. Згідно з офіційними даними Бюро статистики праці США (https://www.bls.gov/), середня зарплата далекобійника в США в 2023 році становить $48 700 на рік, або близько $4 000 000 на місяць (до сплати податків). Але в залежності від випуску продукції вона може доходити до 90 тисяч на рік.

Виробничі працівники

Щонайменше 2 мільйони людей у США працюють на виробничих підприємствах. Найчастіше це різноробочі, працівники складальних цехів, лінійний персонал підприємств харчової промисловості. При цьому мігрантам обов’язково доведеться підтверджувати свою освіту, плюс важливий момент – відсутність мови бар’єр (а технічна англійська все ще складніше, ніж повсякденна англійська). Працівники заробляють від 30+ тисяч доларів на рік, інженери – мінімум в 2-2,5 рази більше, тобто близько 75 тисяч доларів.

Сполучені Штати можуть стати прекрасним місцем для життя за допомогою інформаційних технологій. Заробіток розробників, дизайнерів та інших профільних фахівців американської IT-індустрії точно порадує мігрантів з України, вважає Єгор Левченко. Зарплати розробників зазвичай коливаються в межах 70 тисяч доларів на рік, тобто майже 6 тисяч доларів на місяць (до сплати податків). Досвідчений і висококваліфікований персонал, Включаючи адміністраторів баз даних, керівників команд та ІТ-архітекторів, можна очікувати зарплати понад 100 000 доларів. При цьому більшість представників цих професій з України вже знають англійську мову, раніше працювали у тих же американських замовників, перебуваючи вдома, тобто процес адаптації не зажадає багато часу і сил.

Адвокатське об’єднання

Професія адвоката в США виглядає перспективною з точки зору потенційного заробітку. Правда, варто розуміти, що вона рідко доступна мігрантам, адже вимагає спеціалізованої підготовки в США, а досвідчений юрист з України не зможе працевлаштуватися за професією, так як його освіта тут не котирується, та й якби було інакше, все одно довелося б вивчати місцеве законодавство з нуля (федеральне і чинне в конкретних штатах). У в будь-якому випадку, для сімей іммігрантів, чиї діти збираються закінчити середню школу і / або вже вступили до коледжу, право в США є привабливим напрямком. Річна зарплата юристів в середньому становить 130 тисяч доларів.

Творчі професії, в тому числі фотограф, журналіст, арт-директор

Якщо українці, які приїхали в США, є представниками творчих, творчих професій, то вони можуть розраховувати на гідну оплату своєї праці в цій країні, вважає Єгор Левченко. Наприклад, журналістам буде не так просто, адже потрібен високий рівень письмової англійської, щоб конкурувати за вакансії з місцевими фахівцями, до того ж зарплати в рік починаються з помірних сум в 42 Але, наприклад, хороший фотограф може відчувати себе цілком комфортно в США, адже представники цієї професії зазвичай заробляють від 50+ тисяч доларів на рік.

Арт-директори та креативні директори можуть розраховувати на ще більш високі зарплати в США, включаючи менше 90 тис. доларів США, що становить близько 7500 доларів на місяць.

Менеджери та керівники

Як правило, мігранти в США рідко можуть відразу отримати посади топ-менеджерів або керівників як в державних установах, так і в приватному бізнесі. Винятком із правила, за словами Левченко, є співробітники IT-компаній. Але компетенції, досвід і навички дійсно кваліфікованих фахівців не залишаться непоміченими в США, не дарма країну називають місцем самореалізації найамбітніших людей.

Наприклад, топові фахівці нафтової сфери, тобто нафтовики, можуть заробляти близько 120 тисяч доларів на рік. На аналогічному рівні знаходяться зарплати топ-менеджерів технологічних підприємств, керівників відділів маркетингу (та інших відділів), старших співробітників і директорів в галузі природничо-математичних наук. Лідери успішних напрямків бізнесу мають ще більший заробіток, до 170+ тисяч доларів, тобто понад 14 000 доларів на місяць.

Замість висновків

Під час пандемії коронавируса 2020-2022 років ситуація на ринку праці в США дещо похитнулася. Багато сфер діяльності тимчасово не працювали, і найбільше через це постраждали нелегальні трудові мігранти. Але зараз ситуація починає вирівнюватися.

При цьому багато експертів говорять про економічну кризу, яка так чи інакше вдарить по людях самих різних професій, починаючи від будівельників, офіціантів або продавців, закінчуючи інженерами, розробниками програмного забезпечення і топ-менеджерами. Але в цілому потрібно розуміти, що криза в США – це «квіти» на тлі навіть найуспішніших, успішних і «ситих» років в історії незалежної України. осіб, які мають намір багато працювати, не залишаться в Сполучених Штатах без засобів до існування. Тут завжди простіше працевлаштуватися, навіть незважаючи на конкуренцію мігрантів з Латинської Америки.

Коментарі

🔥 ТОП

Малюнки для військових
Малюнки для військових
Фауна Карпат
Фауна Карпат
Як спілкуватися з дівчиною в Інтернеті
Як спілкуватися з дівчиною в Інтернеті
Цитати з українських пісень для Instagram
Цитати з українських пісень для Instagram

👀 Зараз читають

📝 Схожі записи
Виготовлення блокнотів від А до Я (Макет та вибір Типографії)
Переглядів: 84
На якому тижні/місяці вагітності починає рости живіт
Переглядів: 155
Огляд ринку електродвигунів АИР в Україні у 2024 році
Переглядів: 146
Засоби для догляду за обличчям від INSTYTUTUM
Переглядів: 157
Як скопіювати посилання на свій профіль в Instagram
Переглядів: 77
⛱️ Курорти
➡️ Лазещина
➡️ Новокостянтинівка
➡️ Синяк
➡️ Славське
➡️ Яблуниця
➡️ Путила
Всі курорти
🏃 Спорт
👦 Імена
🐶 Скільки років живуть собаки
🐈 Скільки років живуть коти
🔍 Популярні запити: