Скільки свят у нас у країні – не перерахувати. І державні, і професійні, і особисті. І проміжні – у вигляді фестивалів, конкурсів, відкриттів, закрить, презентацій… Ну, любить наш народ повеселитися. Здавалося б, вже свят – хоч греблю гати. Так ні ж, йому ще й День міста подавай!
Приблизно за тиждень до останньої суботи вересня у редакції почали лунати дзвінки генічан із запитаннями: «Скажіть, а День міста буде? А коли? Кажуть що цьогорічне свято взагалі не планується, і ніхто нічого не готує».
Напевно, зверталися городяни до міськради, де безпосередньо організацією заходу займаються відповідні посадові особи. І за кілька днів до свята на майдані Відродження закипіла робота. З’явилися гарні крамнички, робітники укладали плиточку, оновлюючи інтер’єр монумента «Полум’я дружби», а керівник КП «Азовкомунсервіс» В.О.Ксьонов особисто керував і займався розміткою пішохідних зон та переходів, розмалювавши площу білими лініями.
Давно вже пора було це зробити! Щоб діти і дорослі не вгадували, звідки й куди раптово понесеться транспорт, перетинаючи площу там, де йому заманеться.
Цвяхом програми намічалося урочисте відкриття фонтану. Старожили міста кажуть, що в минулі часи з чотирьох кутів басейну, перетинаючи, били струмені, граючи на сонці всіма кольорами веселки. А у День міста фонтан «відкрили» діти, плаваючи в його наповненому водою басейні на симпатичних іграшках-човнах.
З чуток, обладнання для фонтану чи то не встигли встановити, чи взагалі не привезли. Але є надія, що найближчими днями він все ж таки прикрасить площу Відродження і життя генічан.
Після концертної програми спеціальний гість – ведучий радіостанції «Європа-плюс» Есмі Лукас, особливо «не морочившись», запропонував городянам невигадливі розваги типу пивного чемпіонату та перетягування канату. Причому у «канатних» змаганнях взяли участь не лише чоловіки.
Дуже розважили присутніх картини єдиноборства жіночих команд та фінальна частина змагань любителів пива, які, одягнувши на себе памперси, поспішали спустошити ємності із пінним напоєм чайними ложками.
Дискотека, як завжди, порадувала молодь, а феєрверк уже давно став невід’ємною частиною всіх подібних свят.
Загалом День міста дав можливість людям повеселитися і відволіктися від життєвих турбот. Можна також відзначити, що у Генічеську з’явилося ще одне місце для відпочинку.
Добре було б зробити це традицією, щорічно у День народження міста створюючи щось потрібне та цікаве для городян та гостей, поступово його перетворюючи та перетворюючи на гарне курортне місто. Дивишся, і в генічан культура прищепиться.
Лариса Дніпрова, фото О.Косенко
Приазовська Правда №39 від 29 вересня 2011