Традиційна щорічна нарада керівництва області та району з директорами оздоровчих закладів Арабатської Стрілки відбулася 15 квітня. Відкрився захід, як завжди, ярмарок. На центральній площі Генічеська свої товари рекламували та продавали виробники м’ясної продукції, хлібобулочних виробів, тут же можна було продегустувати не лише ковбаси, а й угамувати спрагу фруктовими соками. Ціни на все це достаток радували око – без накруток та надбавок, чиста собівартість. А в актовому залі райдержадміністрації жваво йшла презентація промислових товарів та послуг, які потрібні кожному дитячому табору чи пансіонату.
— Ми робимо все, щоб гості району залишалися задоволеними відпочинком у нас, – такими словами відкрив нараду С.Німетулаєв, голова райдержадміністрації. – Тому сподіваємося, що діалог між бізнесом та владою вийде відвертим та конструктивним.
Він таким і вийшов. Заступник губернатора О.Хоменко намітив пріоритетні завдання на цей курортний сезон: легалізація робочих місць, індивідуальний підхід до кожного підприємця, підвищення рівня сервісу, відповідний санітарний стан територій баз відпочинку, відкриття гарячої лінії при райдержадміністрації з протидії корупції.
Приємним сюрпризом для директорів оздоровчих закладів стало повідомлення про те, що кількість підписів у «бігунку» для відкриття баз відпочинку зменшилась у кілька разів, і вже не треба оббивати пороги різних інстанцій – документи видаватиме спеціальна робоча група. Фахівці різних відомств поінформували присутніх про багато нюансів нинішнього сезону: санітарно-епідеміологічний контроль, обстеження морського дна, стандартизацію баз відпочинку, прийом іноземних громадян, медичне обслуговування відпочиваючих тощо.
На нараді було обрано голову ради директорів оздоровчих закладів, ним став В.Жицький, депутат райради. В’ячеслав Петрович докладно розповів про те, де і як рекламується відпочинок на Арабатській Стрілці, скільки у нас пансіонатів. Із 83 оздоровчих закладів минулого року без дозволу на відкриття працювало понад 20. Отже, район не дорахувався надходжень до бюджету. Цього літа така ситуація не повинна повторитися.
Керівництво СЕС, ДПІ, МНС та інших служб розповіло про найпоширеніші порушення, які виявляються під час рейдів та планових перевірок об’єктів туризму.
Але на горіхи дісталося цього разу не тільки директорам баз відпочинку. Вони звернулися з проханням до обласного керівництва захистити їх від численних перевірок податкових служб, котрі мало не зірвали минулорічний сезон багатьом підприємцям.
Були також нарікання на адресу роботи СЕС, РВ УМВС та інших структур. За керівників оздоровчих закладів заступився Анатолій Хоменко.
— Ви не маєте бути караючим органом, — звернувся він до головного лікаря районної санепідстанції. – Люди від вас чекають допомоги у роботі, підказки та поради. Настав час почати працювати всім у новому форматі, щоб до нас інвестори летіли, як ластівки. Бажано, щоб було менше перевірок та більше довіри.
Великий інтерес у залі викликав виступ керівника ТОВ «Спецспектор» С.Криводонова, який запропонував новий метод боротьби з комарами. Обробка анофелогенних зон, безумовно, необхідна. Але чи дасть вона гарантію, що на територію пансіонату, що сплатив цю послугу, не залетять комахи з сусідньої бази, яка відмовилася боротися з комарами? Чи не шкідлива обробка суспензією для здоров’я відпочиваючих, особливо дітей? Запитань було поставлено багато, оскільки проблеми «нашестя» комарів хвилюють всіх, хто приїжджає на Арабатську Стрілку.
Т.Сисоєва, головний редактор журналу «Відпочинок на теренах України», спробувала донести ті проблеми, з якими стикаються гості нашого району. Приїжджим дуже незручно діставатися узбережжя від залізничного вокзалу в Новоолексіївці.
Маршруток у нас у цьому напрямі немає, доводиться їхати з пересадками чи наймати таксі. Гостей також пригнічують недоглянута територія, яка оточує майже кожну базу відпочинку, завищені категорії номерів та багато іншого. У цьому напрямку оздоровчим установам ще треба попрацювати.
Щоб на власні очі побачити, яким має бути комфортабельний відпочинок, директори баз вирушили на своєрідний майстер-клас у пансіонат «Експрес». Виїзна частина наради була присвячена обміну досвідом, напрацюваннями та планами на літо.
Богдана Романова
Приазовська Правда №16 від 21 квітня 2011