Газопостачання та підтоплення — для Генічеська вони актуальні завжди, але із настанням зими ці питання доводиться не лише тримати на контролі, а й вирішувати в екстреному порядку. Про те, що робить влада, ми попросили розповісти В.М.Остапчука, заступника голови райдержадміністрації.
— Чим потішите генічан, які з літа чекають на підключення до газопостачання?
— Потішити вже є чим. Нарешті досягнуто домовленості між райдержадміністрацією та ВАТ «Херсонгаз» у питанні підключення до газопостачання мереж кооперативів, які були збудовані цього року. Тож до нового року газ подадуть у 220 будинків.
— Володимире Михайловичу, а як вдалося дійти згоди? Його умови торкнуться пересічних городян?
— Район взяв на себе зобов’язання надавати ВАТ „Херсонгаз” допомогу, проводити інформаційну роботу серед населення. А нових абонентів, які будуть підключені до газопостачання цього року, попереджено, що у разі критичної ситуації їм може бути припинено подачу газу.
— Що мається на увазі під «критичною ситуацією»?
— Різке похолодання, що спричиняє збільшення витрати газу. На жаль, тільки так ми змогли вирішити питання із підключенням п’яти вулиць Генічеська.
— Володимире Михайловичу, чи не можна було просто збільшити ліміти для району?
— Наступного опалювального сезону нам їх пообіцяли збільшити. Але з вересня, коли ми почали переговори з «Херсонгазом», це вже було проблематично.
— У якому порядку підключатимуть до газопостачання нові кооперативи, які чекають на газ з літа?
— Розроблено поетапний план. З 20 грудня розпочалися роботи на вулиці Прихненка. Далі підключать кооператив вулиці Шуменської, потім Гоголя, третя у черзі вулиця Лермонтова. Завершить роботу подача газу на вул. Червоноармійську. Усі абоненти отримають газ до нового року.
— Володимире Михайловичу, для Геніческа в сезон дощів проблема підтоплення стає навіть більш актуальною, ніж підключення до газу. У деяких будинках люди з підвалів вичерпують по 20 цебер води. Чи можна їм якось допомогти?
— Проблемою підтоплення у місті має займатися міська рада. Але у мерії немає резервного фонду, необхідної матеріальної бази. Тому ці проблеми плавно перекочували у відання райдержадміністрації. І вирішувати їх доводиться нам.
— Справляєтесь?
— На останньому засіданні техногенної комісії виділили 300 л бензину для нашого відділу МНС. Якщо буде потрібно, дамо ще. Але, повторюся, місто теж має брати участь у вирішенні цих питань, а в міськраді є своя комісії з НС, свої фахівці. Однак там чомусь усі самоусунулися.
Можливо, міськраді важко відкачувати верхівку з підтоплених вулиць. Але відкачати воду після дощів на перехрестях вони можуть самі. А ви подивіться, які озера стоять на перехресті вулиць Воровського та Леніна, Петровського та Воровського, біля школи №3! Машинами там не проїхати, не те що перейти людині. Адже від цих калюж псується асфальт, дорожнє покриття. Міськрада може залучити до відкачування води на перехрестях свої комунальні служби – ПУВКГ та «Азовкомунсервіс».
— Чи працюють у нас дренажні свердловини?
— Так, управління зрошувальних систем включило їх у Петрівці, Новоолексіївці та Генічеську. Але фінансування замало. Ґрунтові води не були б для району проблемою, якби свердловини працювали цілодобово цілий рік. Однак їх включають лише в критичні моменти, тому що все це спричиняє чималі витрати.
Найбільше від підтоплення у місті страждають селище Північне, вулиці Матросова, Зелена, Молодіжна. Вода починає з’являтися навіть там, де її раніше не було. Проблема підтоплення охоплює нові території. І вирішувати її треба спільно.
Богдана Романова
Приазовська Правда №51 23 грудня 2010