5 помилок при першому спілкуванні з конем

5 помилок при першому спілкуванні з конем
Автор: Софія Потятиник
09.12.2022;
1052;
Зміст:

Більшість людей впевнені в тому, що познайомиться з конем – це найлегший етап в кінному спорті. Така стереотипна думка кружляє навколо початківців уже кілька десятиліть. Винною усьому є оманлива віра в те, що коні підкоряються людям, хоча насправді це ілюзія. Жодний жеребець не підпустить до себе самовпевненого вершника або навпаки людину, яка боїться навіть маленького поні.  

Що ж це за тварина така – кінь 

Більш граційної та елегантної тварини, аніж кінь, варто ще пошукати у природі. Вони знають собі ціну, тому автоматично при першій зустрічі з людиною, їх поведінка найчастіше зверхня щодо двоногих. Якщо людина почуває себе невпевнено або боїться скакуна, то шанс того, що вона проїде верхи при першій зустрічі, дуже маленький. З народження у коней розвивається таке почуття, як проникливість. Вона відображається як в хорошому значенні, так і в негативному. Коли людині погано, то кінь ніколи не кине свого господаря та в більшості випадків довезе до більш безпечного місця, але  буває і таке, коли людина показує свій страх і не розуміє, чому жеребець обходить початкового вершника десятою дорогою. Усе значно простіше – вони теж відчувають страх, і тому їм некомфортно в такій компанії.  Поки людина думає, як підійти до коня, він своєю чергою намагається уникнути цієї зустрічі.

Тому поки початківець не навчився впевнено сидіти в сідлі та керувати конем, слід почати навчання з верхової їзди з такими породами скакунів, вони і добріші та спокійніші, а тому це буде не так проблематично почати своє знайомство з таким прекрасним видом спорту: 

  • Орловський рисак 
  • Андалузька 
  • Американський верховий кінь 

Як підготуватися до першої зустрічі зі скакунцем  

Не варто одразу купувати собі бриджі та шолом і при першій зустрічі лізти на коня – для цього ще буде час. В першу чергу, треба заспокоїти свій внутрішній стан: помедитувати, випити зеленого чаю або зробити заняття з йоги, і коли страх та невпевненість покинуть ваше тіло, тільки тоді можна їхати на кінну ферму. По-друге, перед цим не забудьте заїхати до базару або магазину за свіжими яблуками, морквою чи цукром у кубиках. Як би не хотілося, усі ми робимо помилки при взаємодії з конем. Якісь помилки помічаються, якісь – ні та залишаються, після чого закріпляються, заважають комфортному спілкуванню з конем і спільній роботі надалі. 

Топ помилок, яких не варто ігнорувати при зустрічі з конем 

Якщо ви не будете забувати про правило п’яти помилок, якими не варто нехтувати, то кожне ваше заняття з коником буде у насолоду.

Сподіватися на інших 

Коли ви стоїте навпроти коня, не чекайте на появлення хрещеної феї, яка усе зробить за вас. Коли перед цим ви подолали почуття страху – тепер ви не повинні показувати, що ви дійсно його боїтеся, бо тоді кінь буде почувати себе головним і просто буде вас зневажати. Покажіть, що ви головний.  

Пригощання коника 

Це найвідповідальніший момент, бо саме тут буде перевірка вашої впевненості в собі. Тримаєте рівно долоню, на неї кладете свої ласощі та підставляєте під морду коня. Не хвилюйтеся, руку вам ніхто не відкусить, звісно, трішки слинки залишиться у вас на руці, але тепер ви сміло можете вважати себе другом коня! 

Бажання подавити силою 

Олюднення та бажання подавити силою – це найрозповсюдженіша проблема серед початківців. Хтось намагається домовитися з коником на словах, вмовляючи її та слізно просити слухатися, а хтось плюне і силою намагатиметься досягти свого, пробиваючи та змушуючи. І в тому, і в іншому випадку дії є неефективні, а інколи навіть небезпечні для людини, бо провокують небажану погану поведінку  у коня.  

Нехтування потребами коня 

Одна із найгидкіших помилок, через яку люди не звертають увагу на те, що дозволяє коню жити та зберігати фізичне та моральне здоров’я. Ігнорування більшості факторів, які як наслідок виливаються потім у проблеми, які з часом складно буде не помітити.  

Правила безпеки  

Не дотримання техніки безпеки – це притаманно як початківцям, так і досвідченим вершникам. Порушення ТБ тягне за собою небезпечні ситуації та травми людей, тварин. Найрозповсюдженіша ситуація – розпущена корда та не приглушений повідець, на якого кінь може наступити. Справа однієї секунди, а варта здоров’я вашої тварини.  

Дотримуйтесь простих правил і головне: слухайте самого себе та своє серце, воно вам точно підкаже, як правильно потоваришувати з коником. Вдалих поїздок верхи! 

Коментарі
Тетяна

Дуже корисна інформація, дякую!

Дмитро

Дуже пізнавальна стаття. Завжди хотів спробувати верхову їзду, тепер точно знаю як це правильно почати.

Viktorrrr

Я дуже радий, що хоча б хтось підняв цю дуже актуальну проблему з жеребцями. Софіє Геннадіївно, дякую❤️
Чекаю на нові статті!

Наталія

Дуже цікава і надихаюча стаття !

🔥 ТОП

Малюнки для військових
Малюнки для військових
Фауна Карпат
Фауна Карпат
Як спілкуватися з дівчиною в Інтернеті
Як спілкуватися з дівчиною в Інтернеті
Цитати з українських пісень для Instagram
Цитати з українських пісень для Instagram

👀 Зараз читають

📝 Схожі записи
Будинок для літніх людей у Дніпрі: як зробити правильний вибір
Переглядів: 75
Догляд за літніми людьми в Одесі: ключові аспекти вибору приватного пансіонату
Переглядів: 107
Догляд за літніми людьми в Одесі: як обрати приватний пансіонат
Переглядів: 125
Водоспад Женецький Гук: як дістатися, фото, цікаві факти
Переглядів: 61
Озеро Кугурлуй: де знаходиться та інша корисна інформація
Переглядів: 129
⛱️ Курорти
➡️ Яблунів
➡️ Ясіня
➡️ Верховина
➡️ Пилипець
➡️ Яблуниця
➡️ Міжгір'я
Всі курорти
🏃 Спорт
👦 Імена
🐶 Скільки років живуть собаки
🐈 Скільки років живуть коти
🔍 Популярні запити: