Що таке мода у наш час? Для когось це спосіб виразити себе, показати себе та свій стиль, своє відношення до цього світу. Але не варто бездумно слідувати за модою, бо деякі тренди можуть зіграти з Вами злий жарт.
Вбивча мода
Найцинічнішим трендом за всю історію моди став «Героїновий шик». З‘явився він у 1990-х роках, часи небезпечності, розбещення та беззаконня. І саме в цей час «Героїновий шик» набрав неабияку світову популярність. У цей період форми, жіночність, рум’яне личко та широкі стегна не вважалися красивими та привабливими. Пропаганда нездорової худоби та вживання наркотичних засобів (зокрема героїну), стала масовою захопленістю всіх: від звичайних робітників до видатних моделей, фотографів, кінорежисерів.
Пропаганда вбивчої моди
Досить швидко в кінематографі часто почали з‘являтись фільми з відсилками на тематику «Героїнового шику».
Наприклад:
- «Бійцівський клуб», режисер Девід Фінчер;
- «Щоденник баскетболіста», режисер Скотт Калверт;
- «Реквієм за мрією», режисер Даррен Аронофскі;
- «Кримінальне чтиво», режисер Квентін Тарантіно.
На той час головні героїні цих фільмів, прихильниці «Героїнового шику», вважалися еталонами жіночої краси. А еталоном у модній індустрії, на той час, стала молода британська модель Кейт Мосс. Вважається, що саме її фотографії, зроблені фотографом Корін Дей, запустили тренд на «Героїновий шик». Вона не тільки своїм зовнішнім виглядом доводила свою любов до наркотичних речовин, а й ділом, але тоді це було нормою. Вважалось навпаки, якщо ти популярний і нічого не вживаєш, то ти – велика рідкість.
Одним із перших модних дизайнерів, який наважився взяти на себе відповідальність за пропаганду нездорової худоби був Кельвін Кляйн. Вони створили рекламний банер в цій стилістиці з уже відомою представницею «Героїнового шику» Кейт Мосс.
Після цього «Героїновий шик» став ще більш популярним та умовно його стали поділяти на два види:
- Перший характеризується не тільки зовнішніми даними, а й стилем життя.
- Другий тип полягає лише в зовнішніх ознаках (худоба, втомлений погляд тощо).
Деякі люди не змогли пережити цей тренд. Багато з них, в надії прославитись, довели себе до критичного фізичного та морального стану, і зрештою просто не витримали.
Згодом, про «Героїновий шик» забули. Моделі почали виглядати більш здоровими, у кіноіндустрії стали створювати менше сцен з наркотичними речовинами, а деякі люди досі не можуть повірити, що такий тренд був колись популярним.