Як підготуватись до малювання
Для малювання олівцем спочатку потрібно правильно обрати сам олівець. На перший погляд, це здається складним завданням. Але насправді все не так важко, розбираймось разом. Кожен олівець має маркування, зазвичай воно стоїть зверху, біля гумки:
- В – м’який;
- Н – твердий;
- НВ – твердо-м’який;
Перед літерою цифра означає ступінь твердості чи м’якості. Це означає, що 2В м’якше в два рази ніж В, а 2Н в два рази твердіше ніж Н.
- 9В-найм’якший олівець;
- 9Н-найтвердіший олівець.
Найчастіше для малювання використовують твердо-м’який (НВ), ним зручно малювати форму, контури, тональні плями. Тож якщо ви сіли розвивати в собі талант малювання то вам ідеально підійде саме НВ олівець, як для початківця. Ідеально збалансований як і для малювання так і для письма. З ним у вас вийдуть круті малюнки. Далі з практикою ви зможете правильно використовувати і інші маркування.
Облаштуємо місце для малювання
Насамперед вам треба знайти місце, де вам буде зручно малювати. Будь то:
- Ваше робоче місце;
- Комп’ютерний стіл;
- Кухонний стіл.
Важливо мати достатньо освітлення у кімнаті, якщо світло не дуже яскраве, найкращий вихід – настільна лампа. Поверхня, де ви будете малювати має бути рівна та чиста. Краще знаходитись на самоті, щоб вас нічого не відволікало. Так ви з головою можете поринути в процес і отримувати задоволення.
Гарні малюнки олівцем
Олівець обрали, затишне місце також. На чому малювати, ви вже вирішуєте самі, головне цупкість паперу, найкращі варіанти це:
- Аркуш А4;
- Альбом для малювання;
- Скетчбук.
Якщо ви тільки випробовуєте свої сили, в такому випадку варто почати з легких малюнків для змалювання простим олівцем. Є схеми де поступово, по частинах намальований якийсь об’єкт чи персонаж. Такі покрокові схеми ідеально підходять, як і малюнки для дітей. Для початку візьмемо, наприклад мультиплікаційного персонажа міньйона.
Намалювати його можна таким чином:
- Тулуб та голова. Простіше кажучи, овал поділений навпіл, одна частина більша, інша – менша.
- До тулуба домальовуємо руки та короткі ніжки. Чубчик на голові та рот також не забудьте.
- До рук примальовуємо долоні, а на тілі лямки до костюма. Над ротом велике кругле око.
- Тут залишились вже додати маленькі деталі до: очей, костюму, долонь та черевик.
- За бажанням розфарбувати.
Головне не засмучуватись і не переживати, якщо лінії нерівні та не ідеальні. Наше завдання навчитись робити з маленьких кроків малюнки для змалювання. Якщо ви досить часто використовуєте гумку для стирання, то радимо брати цупкий папір, аби не протерти дірку в ньому.
Для дорослого й малого
Беремо готові картинки і починаємо поступово, обережно змальовувати. Прості, але цікаві малюнки зайця з різних ракурсів.
Для дорослих не менш важливо, як і для діток тренерувати свою координацію та витримку. Для дітей корисно розвивати мілку моторику, а для дорослих не втрачати її з віком.
Ще два симпатичні покрокові малюнки:
Малюнки з підвищеною складністю
Якщо ви вже натренували свої вміння, то варто перейти до більш складного рівня малюнків. Тільки в практиці ви зможете прогресувати. Ось такий об’єкт більш складний, кінь. Краще почати з ескізу та не давити на олівець. Вже як вам вдасться промалювати тулуб та основні елементи. Можна наносити чіткі та тверді лінії, стираючи пробні.
Та сама схема працює і з наступними малюнками, тільки тут вам доведеться почать експеримент з маркуваннями олівців. Для затушовування темних ділянок краще можуть підходити (4В, 5В, 6В). Але краще все-таки особисто підібрати собі правильну товщину. Розтушовуйте обережно, аби не зайти на ті ділянки, де цього не потрібно.
Професійні малюнки олівцем
Якщо ви серйозно зайнялися малюванням і пройшли всі попередні етапи, а то й більше, то для досягнення найвищої майстерності варто записатись на курси з малювання олівцем. Там досвідчені спеціалісти на своєму досвіді вас навчать тонкощам художньої справи. Але якщо такої можливості немає, тоді самоосвіта найкращий варіант.
Професійне малювання базується на знаннях анатомії людини. Якщо ви вже перейшли до етапу професійного малювання, то у вашому пеналі має бути не одна пара олівців різного маркування.
Для початку треба навчитись окремо малювати в перспективі різні частини тіла. Наприклад так:
Але не потрібно поспішати зразу намагатись намалювати ідеально, все як з початку, тобто покроково. Починати з овальних фігур та крок за кроком промальовувати деталі. Як показано на цих малюнках:
Щоб навчитись в домашніх умовах правильно анатомічно малювати людське тіло варто відкрити на “Ютуб” уроки з малювання. На цій платформі є достатньо уроків з покрокового пояснення, як варто розраховувати пропорції:
- очей;
- носа;
- вух;
- рук;
- ніг;
- і т.д;
Ваші рухи повинні бути одночасно і чіткими і плавними, аби передати анатомію тіла.
Після покрокового малювання різних частин тіла, ви можете повністю малювати досконалі:
- ескізи;
- карти;
- скетчі.