Вони керують районом

Автор: Йосиф Шнапс
18.11.2022;
638;
Зміст:

Ось уже другий місяць виконавчу владу району очолює С.Н.Німетулаєв.

Настав час познайомити читачів із новою командою райдержадміністрації, розповісти про те, що вже зроблено та що намічено на найближче майбутнє.

Сейтумер Німетуллаєв, голова РДА:

— За цей час відкрив для себе багато нового у роботі. На мені тепер лежить ще більша відповідальність, а самої роботи стало вдесятеро більше.

Робочий день починаю з 7 години ранку, об’їжджаю місто, дивлюся, що вимагає рішення негайно. Весь апарат адміністрації починає свій день теж у цей час, і триває робота, доки не завершимо першочергові завдання. Команда у нас молода, енергійна, працьовита.

Я не прихильник кардинальних кадрових змін, бо розумію – за кожною людиною стоїть родина, діти. Тому поспішних рішень не приймаю. Якщо бачу, що співробітник намагається, працює, ніколи не звільню. А от якщо людина не справляється, треба щось вирішувати.

Незважаючи на те, що я очолюю райорганізацію Партії регіонів, лояльно ставлюся до того, що поряд зі мною працюють представники інших політичних сил. Адмінресурс не задіяний. Але намагатимуся, щоб мешканці району на місцевих виборах довірили Партії регіонів, підтримали нас, як це було й раніше.

Першочерговими завданнями вважаю вирішення питань, що хвилюють населення. Це газифікація, посів озимини, підготовка району до зими. Наприклад, на прохання мешканців Семихаток ми відремонтували дорогу, що з’єднує це село з містом, відновили рейсові маршрути у цьому напрямку.

Зараз працюємо над збільшенням постачання обсягу газу до міста. Зустрічалися з керівниками газових компаній, говоритимемо про це і з губернатором. Сподіваємось на допомогу М.Костяка. Потрібно ще вирішити питання закільцювання та подачі газу на ряд вулиць (Червоноармійську, Лермонтова, частково Гоголя, Петровського, Шуменську та Молодіжну). У бюджеті грошей для цього немає, тож шукатимемо інші варіанти рішення.

Сподіваємося, що позитивно вирішиться питання щодо будівництва в Партизанах заводу з переробки сміття. Це нові робочі місця, відрахування до бюджету тощо.

Хвилює мене санітарний стан Генічеська. Мер обіцяв, що до Дня міста буде наведено лад у центрі, закінчать ремонт водопроводу, відновлять проїжджу частину біля «Ласунки», закриють люки. Треба, щоб свято міста пройшло у чистоті, у доглянутому Генічеську.

Андрій Євстратов, перший заступник голови РДА:

— Ви питаєте, чи важко справлятися з такою роботою у 29 років? У міській раді я почав працювати о 23-й. Довелося знаходити спільну мову з досвідченими керівниками, які пропрацювали в цій сфері більшу частину життя. Тоді я багато чого навчився. Зрозумів, що роботу не можна плутати з особистісними стосунками. Навіть кажучи людині «ти», треба пам’ятати про повагу та посаду.

Зараз працюю в команді, де всі молоді душею. Це зближує, дає змогу подивитися на старі проблеми по-новому.

На мене покладено завдання щодо курування інвестицій, які мають зайти до району. Наш регіон має потужний потенціал, величезні можливості. Наголошуватимемо на розвитку вітроенергетики. По карті вітрів район має дуже вдале розташування, яке треба використовувати. Вже є напрацювання у співпраці з двома компаніями, їх розвиватимемо.

Багато проблем треба вирішити у газопостачанні. Як відомо, газ населення відпускається без лімітів. Але щоб його вистачило всім приватним особам, треба відключати об’єкти соцкультпобуту. Цього ми ніколи не допустимо. Тому працюватимемо над тим, щоб реконструювати газопровід Джанкой-Геничеськ. Між нашими містами паливо ще подається у шість населених пунктів, і при морозах газ до Генічеська доходить уже не в тих обсягах, що треба. Вирішило б газове питання будівництво гілки Якимівки-Партизани, але цей проект дуже дорогий.

Команда у нас підібралася професійна, є у кожного відповідальність та взаєморозуміння. Але треба, щоб усі жителі зрозуміли: зміни на краще залежать не від мене, не від Німетуллаєва, а від усіх нас. Ось, наприклад, влітку КП «Азовкомунсервіс» працювало у дві зміни, прибираючи місто. Але тільки від’їде машина зі сміттям, як хтось із генічан знову несе на узбіччя відходи. Присоромиш такого господаря, а він тільки каже: «Я більше не буду». Так більше не треба. Все, що ти міг зробити погане для міста, вже зробив. Наш менталітет важко змінити. Але якщо всі захочуть зробити своє місто та район кращим, це обов’язково вийде!

Володимир Остапчук, заступник голови РДА з питань промисловості, транспорту, розвитку інфраструктури та ЖКГ, паливно-енергетичного комплексу та надзвичайних ситуацій:

— Мій перехід від роботи в ДАІ до суто господарської діяльності пройшов безболісно. За освітою я інженер-механік, а на посаді начальника автоінспекції мені доводилося займатися ремонтом та підведенням газу до контори, вирішувати питання закупівлі палива, канцтоварів, забезпечувати роботу автотранспорту та багато іншого. Тож робота на новому місці мені знайома та цікава. Є куди прикласти свої знання, досвід, є і чого навчитися.

Ось нещодавно курирував ремонт дороги на Семихатки та Червонопрапорне. Наразі працюю над тим, щоб до наступного тижня почав ходити рейсовий автобус Генічеськ-Сиваш.

Злободенним залишається питання збільшення лімітів газу для міста, шукаємо, як залучити додаткові кошти на його вирішення.

Необхідно також розпочинати реконструкцію та реорганізацію всієї комунальної сфери в районі, замінити старі водопроводи, у Новоолексіївці запустити очисні, нормалізувати водопостачання.

У районі лише два полігони ТПВ (у Генічеську та Стрілковому) мають усю документацію. В інших порадах питання лише починають зрушувати з мертвої точки.

Головна наша проблема в тому, що район не бере участі у державних програмах, немає навіть напрацювань, проектів. Адже багато проблем можна вирішити саме за рахунок державного бюджету. У нас же комунальні підприємства ледве зводять кінці з кінцями, чекають на дотації, але самі не поспішають проявляти активність. У місті навіть ОСББ створюються мляво, адже суспільство співвласників багатоквартирних будинків може розраховувати на фінансову підтримку влади, брати участь у різних програмах. Ні, інертність і лінь наша поки непереможні. В області є чимало міст, які беруть участь у держпрограмах, їх підтримують, допомагають фінансово. Ось на таких активістів тепер дорівнюватиме наш район. Може, й проблеми ЖКГ вирішимо швидше.

Олена Грищенко, заступник голови РДА з гуманітарних питань:

— Щоб досягти ефективного розвитку нашого району, потрібно кожному стати патріотом свого краю, професіоналом та просто порядною людиною. Сьогодні вже помітні зміни, перші кроки на краще. Вперше за кожною загальноосвітньою школою закріплені шефи з-поміж керівників підприємств, банків, власників АЗС. Найближчим часом шефи з’являться у медичних закладів.

Будуть збільшені стипендії спортсменам-переможцям та призерам змагань. Спортсменам, які стануть переможцями міжнародних турнірів, передбачено виплату ще й одноразових стипендій.

У нас розроблено програму «Молодь Херсонщини» та створено громадську молодіжну раду при РДА. Не забуваємо ми і про спортивні школи. Районний бюджет не може фінансувати дві спортшколи, зараз ми думаємо, як вирішити цю проблему.

Оскільки в Україні запроваджено обов’язкову дошкільну освіту, відкриватимуть у дитсадках додаткові групи. А в Генічеську та Миколаївці – дитячі садки, які зараз не працюють.

Щоб сільська молодь не виїжджала до міст, ми активізували програму «Власний дім» з будівництва житла.

Велику увагу приділяє наша команда обдарованим дітям, підростаюче покоління не лише заохочується матеріально за заслуги, а й бере участь в управлінні системою, ми навіть створили резерв «Нова еліта нації».

Реконструюватимуться сільські будинки культури, Генічеський краєзнавчий музей, інші об’єкти.

Велика робота проводиться у плані створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, ведеться робота з категорійними дітьми.

Одним із першочергових завдань я вважаю — зробити все, щоб наш район включили до державної програми «Спортивні споруди України». Тоді у нас буде збудовано новий стадіон у мікрорайоні Генічеська, на підтримку зможуть розраховувати інші населені пункти.

Одним словом, роботи багато. Спорт, молодь, діти, оздоровлення – з уваги не можна забувати нічого. Якщо зараз виявити належну турботу про підростаючих генічан, у майбутньому ми матимемо здорових морально та фізично громадян, які прославлять наш район, примножуватимуть його багатства, працюватимуть на розвиток та процвітання краю.

Володимир Попов, заступник голови РДА з питань агропромислового комплексу:

Наш район має великий потенціал. Щодо сільського господарства, валового виробництва ми входимо до трійки лідерів Херсонщини. Цілі та завдання у новій команді я бачу чітко. Результати роботи в агропромисловому комплексі часто залежать не лише від людського чинника, а й погодних умов.

Район розташований у зоні ризикованого землеробства, по суті напівпустелі.

Ми бачимо, що з кожним роком клімат змінюється, що негативно впливає на сільське господарство району. Одне з наших основних завдань – впровадження прогресивних технологій у виробництво, які забезпечили б у цих умовах стабільну роботу сільгоспсектора.

Для виконання програми «Зерно Херсонщини» нині ведеться посів озимини, планується посіяти їх на площі 45 тис.га.

Район закінчує збирання овочів, і в нас почали регулярно проходити ярмарки сільгосппродукції для населення.

Хочу зазначити, що вже прийнято програму розвитку тваринництва на 2010-2015 рр., намічено збільшити поголів’я великої рогатої худоби, свиней, овець, птиці. Це дозволить наростити й валове виробництво продукції.

Велика увага приділяється земельним питанням. Організовано чіткий та предметний контроль за розрахунками за оренду земельних паїв, на даний момент сільгоспвиробники розрахувалися вже на 86%.

Не забуваємо, звісно, ​​і про екологію. Це дуже важливе та актуальне питання.

Підготувала Богдана Романова

№38 від 23 вересня 2010р.

Коментарі

🔥 ТОП

Малюнки для військових
Малюнки для військових
Фауна Карпат
Фауна Карпат
Як спілкуватися з дівчиною в Інтернеті
Як спілкуватися з дівчиною в Інтернеті
Цитати з українських пісень для Instagram
Цитати з українських пісень для Instagram

👀 Зараз читають

📝 Схожі записи
Що значить біле сердечко в переписці
Переглядів: 82
Плитка для підлоги та стін: особливості та різновиди оздоблювального матеріалу
Переглядів: 115
Виготовлення блокнотів від А до Я (Макет та вибір Типографії)
Переглядів: 95
На якому тижні/місяці вагітності починає рости живіт
Переглядів: 162
Огляд ринку електродвигунів АИР в Україні у 2024 році
Переглядів: 152
⛱️ Курорти
➡️ Яблунів
➡️ Поляниця
➡️ Коломия
➡️ Ворохта
➡️ Новопетрівка
➡️ Генічеськ
Всі курорти
🏃 Спорт
👦 Імена
🐶 Скільки років живуть собаки
🐈 Скільки років живуть коти
🔍 Популярні запити: