Автор: Йосиф Шнапс
18.11.2022;
509;
Зміст:

Традиційно після закінчення третьої навчальної чверті проводиться відкритий чемпіонат Генічеської КДЮСШ з швидких шахів, у якому беруть участь і учні спортивної школи, і юні любителі шахів, які активно не займаються ними. Такий швидкоплинний турнір, який проходить за два дні за швейцарською системою у 7 турів, завжди цікавий і часто непередбачуваний.

Цього року змагалися 16 учасників від шахістів-початківців до першорозрядників, серед яких було чотири дівчинки. На відміну від торішнього турніру, коли після першого дня лідирували одні учасники, а переможцями виявилися інші, цього року такої гостроти боротьби та сенсацій практично не було.

Підтвердили свій високий рівень брати Плохушко, які пройшли турнір без поразок і набрали в підсумку по 6 очок із 7 можливих. Додатковий показник, коефіцієнт Бухгольця, поставив перше місце Віталія, друге Романа.

Третє місце із результатом 5 очок зайняв Сулейман Мустафаєв. Такий самий результат показала і Серафима Бабич, яка стала чемпіонкою школи серед дівчат. Другою, набравши 4 очки, була Тамара Мандич, а третьою призеркою з трьома очками стала першокласниця Єлизавета Соколова (усі шахісти представляють гімназію).

Найкращий результат серед учнів початкової школи показали першокласники Сергій Кузьменко із ЗОШ №3 та гімназист Ярослав Терських. Вони набрали по 3,5 очки.

На жаль, вкотре доводиться констатувати, що з 14 учнів спортивної школи, які займаються шахами, лише троє навчаються не в гімназії.

У зв’язку з цим хотілося б через газету вкотре звернутися до учнів міських шкіл із пропозицією почати займатися шахами. Тренування проходять у приміщенні гімназії у четвер, суботу та неділю.

Тепер на наших юних спортсменів чекає участь у чемпіонаті області серед юнаків та дівчат до 8 років та півфіналах чемпіонату Херсонщини серед старших школярів, які відбудуться у Херсоні наприкінці березня цього року. Про їхні виступи у цих турнірах читайте у наступному номері газети.